ΕΥΚΛΗΣ – ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ 60-72

Με οδηγό τον Τσαγκάνη οι Γαργαλιάνοι πήραν το ροζ φύλλο!

ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟΧΩΡΙ ΘΑ ΚΡΙΘΕΙ Η ΑΝΟΔΟΣ

Ροζ φύλλο με οδηγό τον Τσαγκάνη που ξεπέρασε τους 30 πόντους, πήραν χθες οι Γαργαλιαναίοι στο παιχνίδι της Β΄ Ανδρών που έγινε στην Τέντα στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.
Οι Γαργαλιάνοι πίεσαν σε όλο το γήπεδο και πήραν μια διαφορά ασφαλείας στο πρώτο 10λεπτο και παρότι ο Ευκλής προσπάθησε να μπει στο σκορ ειδικά στο τελευταίο δεκάλεπτο με ένα δυνατό ξέσπασμα, δεν μπόρεσε να το πετύχει. Αποτέλεσμα ήταν η ήττα με διαφορά 12 πόντων με το τελικό 60-72!
Όσο για την άνοδο; Όλα πλέον θα κριθούν στο παιχνίδι μεταξύ Γαργαλιάνων και Νεοχωρίου την επόμενη αγωνιστική, που ακόμη δεν έχει επίσημη ημερομηνία διεξαγωγής.
Να σημειωθεί πως στα δυο τελευταία λεπτά του αγώνα, κρατήθηκε το δελτίο του Πατζαρίδη του Ευκλή, με τους γηπεδούχους να έχουν παράπονα από το διαιτητικό δίδυμο Νάστου και Τσιμπούρη.
● Διαιτησία: Νάστος Λαμπρ., Τσιμπούρης Ι.
10λεπτα: 12-22, 20-23, 15-19, 13-8.
Κριτές: Πετρούλια Σωτ., Βασιλοπούλου Γ., Κυριακοπούλου Μ.
ΕΥΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Στακιάς): Μυλωνάς 12, Τσούφης 9 (1 τρ.), Κλάπας 14, Ρεσβάνης 4, Βεργινάδης 10 (3 τρ.), Αντωνάκος 5 (1 τρ.), Πατζαρίδης 2, Διαμαντής 4, Βίγκος, Αθανασόπουλος, Εμμανουήλ.
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ (Οικονομίδης): Τσαγκάνης 33 (3 τρ.), Ανδρώνης 4, Τσέκας 10, Ζαχαρόπουλος 6, Παν. Δημητρακόπουλος 8, Γκιώνης 9, Νικολακόπουλος 2, Βασιλόπουλος, Παρασκευούδης, Τσαγκάρης, Κατσίβελας και Καλκαβούρας.