Παρασκευή, 14 Οκτωβρίου 2016

25 αντί για 31 ματς αυτό το Σαββατοκύριακο στη Μεσσηνία

  • ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΓΩΝΩΝ ΛΟΓΩ ΑΔΥΝΑΜΙΑΣ ΤΗΣ ΕΠΟ ΝΑ ΕΚΔΩΣΕΙ ΔΕΛΤΙΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΣΤΩΝ
  • ΟΡΙΣΘΗΚΑΝ ΟΙ ΡΕΦΕΡΙ: ΔΕΙΤΕ ΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΠΟΥ ΔΙΑΙΤΗΤΕΥΟΥΝ

ΟΠΩΣ ήταν φυσικό τα όσα συμβαίνουν εις την «κεφαλήν» του ελληνικού ποδοσφαίρου (ΕΠΟ) έχουν αντίκτυπο και σε τοπικό επίπεδο. Με αφορμή τα γεγονότα που διαδραματίζονται αυτή την περίοδο στην ΕΠΟ και στην αδυναμία έκδοσης δελτία ποδοσφαιριστών, η ΕΠΣ Μεσσηνίας προβαίνει στην αναβολή έξι αναμετρήσεων που επρόκειτο να γίνουν αυτό το Σαββατοκύριακο. Αναλυτικά:
«Λόγω του γεγονότος ότι η Ε.Π.Ο από χθες 13/10/2016 σταμάτησε να εκδίδει δελτία ποδοσφαιριστών, η Επιτροπή Πρωταθλήματος της ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ, αποφάσισε την αναβολή των παρακάτω αγώνων :
ΑΕΚ Καλαμάτας - Ατρόμητος Πλατύ
ΑΟ Πατίστα - ΑΟ Φυτειάς
Νέστωρ Πύλου - Ερμής Καλαμάτας
Παναθηναϊκός Καλαμάτας - ΑΠΣ Άρις
ΑΟ Βέργας - ΑΠΟΚ Ίκαρος
Θησέας Καλαμάτας - Νέδουσα Αλαγονίας»

25 αντί για 31 ματς
το Σαββατοκύριακο

Έτσι αντί για 31 αγώνες που είχαν προγραμματιστεί για τα πρωταθλήματα ποδοσφαίρου στο νομό μας, θα διεξαχθούν 25. Αναλυτικά οι αγώνες και οι διαιτητές που ορίστηκαν για να διαιτητεύσουν στα παιχνίδια του σαββατοκύριακου έχουν, ανά πρωτάθλημα, ως κάτωθι:

Α ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ- (4η αγωνιστική)

Σάββατο 15 Οκτωβρίου, ώρα 15:30:
● Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ: Α.Ε. Αβίας - Π.Σ. Η Καλαμάτα
(ΑΛΕΞΕΑΣ Η., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ Σ., ΒΡΥΩΝΗΣ Β.)
● Δημ. ΚΤΕΛ «Γ. Λουκαρέας»: Απόλλων Καλαμάτα Σ - Α.Ο. Διαβολιτσίου
(ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Μ., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν., ΤΣΑΟΥΣΗ Σ.)
● Γήπεδο Ασπροχώματος: Α.Σ. Πανθουριακός - Α.Ο. Μιλτιάδης
(ΝΙΚΑΣ Δ., ΤΣΟΥΚΑΛΗ Α., ΜΠΑΣΙΛΑΡΗΣ Ε.)
● Γήπεδο Μελιγαλά: Εθνικός Μελιγαλά - Αστέρας Αρφαρών
(ΚΟΥΤΣΑΝΑΣΤΑΣΗΣ Ι., ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ.)
Κυριακή 16 Οκτωβρίου, ώρα 15:30:
Γήπεδο Κυπαρισσίας: Α.Ο. Κυπαρισσίας - Α.Ο. Φαραί
(ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΑΔΑΜΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΓΚΟΥΜΑΣ Ν.)
● Γήπεδο Γαργαλιάνων: Τέλος Άγρας - Πάμισος Μεσσήνης (ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΣΚΟΡΔΟΣ Η.)
● Γήπεδο Ανδρούσας: Α.Σ. Ανδρούσας - Αναγέννηση Παραλίας
(ΝΙΚΑΣ Δ., ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ Μ.)
● Γήπεδο Φιλιατρών: Εράνη Φιλιατρών - Ολυμπιακός Καλαμάτας (ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΤΣΟΥΚΑΛΗ Α.)

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ- (3η αγωνιστική)

Σάββατο 15 Οκτωβρίου, ώρα 15:30:
● Γήπεδο Μικρομάνης: Αστέρας Μικρομάνης - Ολυμπιακός Ανάληψης
(ΨΗΛΟΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Κ., ΠΑΛΛΑΔΙΝΟΣ Σ., ΡΕΚΚΑΣ Η.)
● Γήπεδο Μεσσηνιακού: Μεσσηνιακός Γ.Σ. - Ακρίτας Κορώνης
(ΤΟΥΡΛΟΜΟΥΣΗΣ Ν., ΤΣΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΒΟΣΝΑΚΗΣ Κ.)
● Γήπεδο Δωρίου: Α.Ο. Δωρίου - Αίαντας Καλαμάτας
(ΠΛΑΚΟΓΙΑΝΝΗΣ Δ., ΣΤΑΥΡΟΥ Δ., ΤΣΑΟΥΣΗ Ε.)
Ώρα 18:30:
● Δημ. «Παν. Μπαχράμης»: Ηρακλής Καλαμάτα Σ - Απόλλων
Πεταλιδίου
(ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ Η., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΤΣΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ.)
Κυριακή 16 Οκτωβρίου, ώρα 15:30:
● Δημ. ΚΤΕΛ «Γ. Λουκαρέας»: Α.Ο. Ομόνοια - Χανδριναϊκός Π.Σ.
(ΜΠΛΑΝΑΣ Γ., ΓΙΑΝΝΕΤΣΟΣ Ι., ΤΣΑΟΥΣΗ Σ.)
● Γήπεδο Σπερχογείας «Πέτρος Γεωργανάς»: Α.Ο. Σπερχογείας - Παπαφλέσσας Χώρας
(ΤΟΥΡΛΟΜΟΥΣΗΣ Ν., ΤΣΙΡΜΠΑΣ Ν., ΒΡΥΩΝΗΣ Β.)
● Γήπεδο Ασπροχώματος: Α.Ο. Ασπρόχωμα - Νέος Άρις
(ΚΟΥΤΣΑΝΑΣΤΑΣΗΣ Ι., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ Σ., ΚΑΥΚΑΣ Α.)

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ1ος Όμιλος  - (2η αγωνιστική)

Σάββατο 15 Οκτωβρίου, ώρα 15:30:
● Γήπεδο Κυπαρισσίας: ΠΑΟ Καλού Νερού - Αστέρας Βαλύρας
(ΣΚΟΡΔΟΣ Η., ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ Α., ΚΟΜΠΙΛΙΡΗΣ Π.)
● Γήπεδο Ανδρούσας: Α.Ο. Πανευαϊκός - Α.Ε. Μάνης
(ΓΚΟΥΜΑΣ Ν., ΚΑΥΚΑΣ Α., ΝΙΑΡΧΟΣ Γ.)
● Γήπεδο Γαργαλιάνων: Α.Ε. Γαργαλιάνων - ΑΕ Ηρακλής Κυπαρισσίας (ΣΕΡΕΜΕΤΗΣ Π., ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΤΑΓΑΡΗΣ Δ.)
Κυριακή 16 Οκτωβρίου, ώρα 11:00:
● Γήπεδο Σπερχογείας «Πέτρος Γεωργανάς»: Παπαφλέσσας Άμφειας - Δόξα Καλαμάτας
(ΠΑΛΛΑΔΙΝΟΣ Σ., ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΚΟΜΠΙΛΙΡΗΣ Π.)
Ώρα 12:30:
● Δημ. ΚΤΕΛ «Γ. Λουκαρέας»: ΑΕΚ Καλαμάτας - Ατρόμητος Πλατύ
(ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ., ΛΙΓΓΡΗ Χ., ΝΙΑΡΧΟΣ Γ.) ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
Ώρα 15:30:
● Δημ. «Παν. Μπαχράμης»: Κεραυνός Καλαμάτας - ΑΣ Θύελλα Μερόπης
(ΣΑΚΚΑΣ Β., ΣΤΑΥΡΟΥ Δ., ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Α.)

2ος Όμιλος  - (1η αγωνιστική)

Σάββατο 15 Οκτωβρίου, ώρα 15:30:
● Γήπεδο Αγ. Νικολάου Μεσσήνης: Ακαδημία Πάμισος Μεσσήνης - ΑΠΣ Δήμου Παπαφλέσσα
(ΜΑΝΤΑΣ Ι., ΓΑΛΑΚΟΥΤΗΣ Γ., ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ Π.)
● Γήπεδο Σουληναρίου: Α.Ο. Στενωσιάς - Π.Α.Ο. Καλλιθέας
(ΛΑΜΙΑΣ Σ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ Ε., ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ Η.)
● Δημ. «Παν. Μπαχράμης»: ΑΣ Φυτειάς - Θύελλα Χαρακοπιού
(ΤΑΒΟΥΛΑΡΕΑΣ Δ., ΤΣΟΠΑΝΑΚΗΣ Χ., ΓΙΑΝΝΕΤΣΟΣ Ι.)
Κυριακή 16 Οκτωβρίου, ώρα 15:30:
● Γήπεδο Λογγάς: Α.Ε. Λογγάς - Πράσινα Πουλιά
(ΡΕΚΚΑΣ Η., ΤΑΓΑΡΗΣ Δ., ΚΥΡΙΟΠΟΥΛΟΣ Α.)
Ώρα 18:30:
● Δημ. «Παν. Μπαχράμης»: Α.Ο. Πατίστα - ΑΟ Φυτειάς
(ΤΣΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Δ., ΒΟΣΝΑΚΗΣ Κ., ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ Γ.) ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

 Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ - (1η αγωνιστική)

Σάββατο 15 Οκτωβρίου, ώρα 15:30:
● Γήπεδο Καλλιθέας: Νέστωρ Πύλου - ΑΟ Ερμής Καλαμάτας
(ΡΕΚΚΑΣ Η., XHEMALAJ E., ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ Α.) ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
Κυριακή 16 Οκτωβρίου, ώρα 10:00:
● Δημ. ΚΤΕΛ «Γ. Λουκαρέας»: Παναθηναϊκός Καλαμάτας - ΑΠΣ Άρις
(ΤΣΑΟΥΣΗ Σ., ΤΣΑΟΥΣΗ Ε., ΚΡΟΜΠΑ-ΤΣΑΟΥΣΗ Ζ.) ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
Ώρα 12:30:
● Δημ. «Παν. Μπαχράμης»: Α.Ο. Βέργας - ΑΠΟ Καλαμάτας Ίκαρος
(ΒΡΥΩΝΗΣ Β., ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ Β., ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ Η.) ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ
Ώρα 15:30:
● Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ: Θύελλα Παραλίας - Α.Ο. Λαιϊκων
(ΜΠΑΣΙΛΑΡΗΣ Ε., ΣΑΜΠΑΖΙΩΤΗ Α., ΤΣΑΚΑΛΗ Κ.)
Δευτέρα 17 Οκτωβρίου, ώρα 15:30:
● Δημ. ΚΤΕΛ «Γ. Λουκαρέας»: Θησέας Καλαμάτας - Νέδουσα Αλαγονίας

(ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ Κ., ΜΠΟΤΗ Σ., ΛΙΓΓΡΗ Χ.) ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου