Κυριακή 2 Οκτωβρίου 2016

Α.Ο. ΟΜΟΝΟΙΑ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ 3-1

Έσπασαν το ρόδι οι παίκτες του Δημάκη!

Πρεμιέρα με το δεξί χθες για την ομάδα του Σωτήρη Δημάκη, που ξεκινά με ευνοϊκούς οιωνούς την προσπάθειά της στο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα της Α1 Κατηγορίας!

Η Ομόνοια Καλαμάτας κέρδισε με 3-1 στην έδρα της τον αξιόμαχο Αστέρα Μικρομάνης, πετυχαίνοντας τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο!

Στο 32΄ οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 0-1 με κεφαλιά του Αλεξόπουλου μετά από κόρνερ του Παυλόπουλου, για να ισοφαρίσουν λίγα λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι σε 1-1 με τον Κωστόπουλο με πλασέ. Στο 43' ο Δημόπουλος έκανε το 2-1 και στις καθυστερήσεις ο Παναγιώτης Παπαδέας έγραψε το τελικό 3-1.

Στο 82΄ ο Αλεξόπουλος βρήκε τον Π. Καρδάση, ο τελευταίος όμως αστόχησε, χάνοντας έτσι μεγάλη ευκαιρία για ανατροπή!

● Διαιτησία: Σκόρδος Η., Βρυώνης Β., Νιάρχος Γ.
ΑΟ ΟΜΟΝΟΙΑΣ: Ποτηριάδης, Καστριτσέας, Δ. Κοστρίβας (60΄ Δημητρίου), Δημόπουλος, Κ. Κοστρίβας, Χάντζος, Κωστόπουλος, Γ. Δρογγίτης, Κοτταρίδης (46' Χριστόπουλος), Π. Παπαδέας, Θ. Παπαδέας (75΄Δεδούσης).
ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΙΚΡΟΜΑΝΗΣ: Μητσέας, Αναζίκος, Χασάπης, Μαρκόπουλος, Μπούρας-Σουλιμάς, Γ. Καρδάσης (84΄ Γ. Παπαδέας), Μπαράι, Ντοχάς (60΄ Π. Καρδάσης), Παπαβασιλόπουλος, Αλεξόπουλος, Παυλόπουλος (60΄ Θ. Καρδάσης).