Παρασκευή 29 Αυγούστου 2014

ΣΕ ΑΣΦΑΛΤΟ ΚΑΙ ΧΩΜΑ ΣΤΗΝ ΟΡΕΙΝΗ ΝΑΥΠΑΚΤΙΑ

Δις «χρυσός ο Δημήτρης Δημητρακόπουλος!

«ΠΡΩΤΙΑ» ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟ, 3ος Ο ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ

Με δυο χρυσά μετάλλια και ένα χάλκινο επέστρεψαν από την Ορεινή Ναυπακτία οι ποδηλάτες του Σ.Π.Ο.Κ. «Ευκλής»!
Η 6μελής αποστολή του συλλόγου ταξίδεψε το περασμένο Σαββατοκύριακο στους διήμερος αγώνες που διεξήχθησαν στην Άνω Χώρα της Ορεινής Ναυπακτίας.
Οι αγώνες διοργανώθηκαν από την μη κερδοσκοπική οργάνωση Πολιτισμού και Περιβάλλοντος «Πράσινο και Μπλε», σε συνεργασία με τον Δήμο Ναυπακτίας και με την έγκρισης της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ποδηλασίας (Ε.Ο.Π.).
Στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου ανέβηκαν οι Σταύρος Κανελλόπουλος (19-28) και Δημήτρης Δημητρακόπουλος (30-45 ετών), αποδεικνύοντας για ακόμα μια φορά πως η καλαματιανή ποδηλασία δεν σταματά να αποδίδει επιτυχίες!
Το Σάββατο και στην ασφάλτινη διαδρομή Road Bike των 35χλμ. οι καλαματιανοί ποδηλάτες του «Ευκλή» μονοπώλησαν το βάθρο στις κατηγορίες τους και κατέκτησαν τις εξής θέσεις:

ο Δημητρακόπουλος!
Την επόμενη ημέρα ο Δημήτρης Δημητρακόπουλος κατέκτησε μια ακόμα «πρωτιά» στην χωμάτινη διαδρομή MTB των 41 χιλιομέτρων (35 ετών και άνω), όπως έκανε και πέρσι.

Στον ίδιο αγώνα οι Κανελλόπουλος και Νικητόπουλος πήραν μέρος βρίσκοντας την ευκαιρία να προπονηθούν γιατί αμφότεροι είναι πολύ δυνατοί αθλητές κούρσας – δρόμου.