Παρασκευή 31 Οκτωβρίου 2014

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΒΡΑΜΙΟΥ

Έδωσε 5ο φιλικό με την
Ακαδημία Παμίσου

Ένα ακόμη φιλικό τεστ έδωσε η ομάδα του Αχιλλέα Αβραμιού την Πέμπτη στις 3.30 στο γήπεδο του Αγ. Νικολάου Μεσσήνης, αυτή τη φορά απέναντι στην Ακαδημία Παμίσου με το ματς να λήγει 2-2.
Ήταν το 5ο κατά σειρά φιλικό που δίνει ο Αχιλλέας, μια εβδομάδα πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεών του για το πρωτάθλημα της Γ΄ τοπικής όπου συμμετέχει στον 1ο όμιλο και κάνει πρεμιέρα στις 8 Νοεμβρίου στο παραπάνω γήπεδο με την Α.Ε. Γαργαλιάνων.
Στο φιλικό της Πέμπτης έγιναν πολλές φάσεις από τις δυο ομάδες, με την Ακαδημία του Παμίσου να προηγείται στα μέσα του 1ου ημιχρόνου, όμως ο Αχιλλέας «απάντησε» με απευθείας φάουλ του Σαραντόπουλου.
Λίγο πριν το φινάλε του ημιχρόνου η Ακαδημία πήρε εκ νέου προβάδισμα, με το 2-1 να είναι το σκορ του πρώτου 45λέπτου.
Στην επανάληψη ο Π. Γιαννακόπουλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.