Δευτέρα 1 Δεκεμβρίου 2014

ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΝ ΜΕΧΡΙ ΤΟ 4ο ΔΕΚΑΛΕΠΤΟ ΑΛΛΑ …ΜΠΛΟΚΑΡΕ!

Έχασε δικό της ματς η «Καλαμάτα ’80»

Για ακόμα μια φορά, οι «λύκαινες» του Θοδωρή Γιαννακόπουλου έφτασαν μια «ανάσα» από την πρώτη τους επίσημη νίκη στο πρωτάθλημα αλλά … «κόλλησαν»!
Η «Καλαμάτα ’80» βρισκόταν στο +4 μετά το φινάλε του 3ου δεκαλέπτου, όμως στο τελευταίο μέρος δέχθηκε ένα επί μέρους σκορ 16-8 και εντέλει ηττήθηκε με 53-49…
Στα δυο πρώτα 10λεπτα οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, με τις καλαματιανές να προηγούνται πριν το φινάλε της 2ης περιόδου με 2 πόντους (24-26). Στο 3ο 10λεπτο συνέχισαν να παλεύουν στα ίσια με τις νεοσμυρνιώτισσες και μάλιστα κατάφεραν να προηγηθούν με 4 πόντους στο φινάλε. Ωστόσο, στην τελευταία περίοδο ήρθε το ολικό «μπλοκάρισμα» επιθετικά, με τις γηπεδούχες από την άλλη να

10λεπτα: 17-16, 7-10, 13-15, 16-8
Διαιτησία: Ισιγώνης – Κιουλάφας
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Μελέτης): Στεφανίδου 15 (2τρ.), Σταμπούρλου 12 (1τρ.), Στυλιάρα 12 (1τρ.), Παναγιωτοπούλου 5, Γρηγορίου 3, Κύρου 3 (1τρ.), Λόξα 2, Λύρου 1, Κουτανίτη,
«ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80» (Γιαννακόπουλος): Μάλαμα Β. 18 (τρ.2), Μάλαμα Αφρ. 8, Βεργινάδη 7 (1τρ.), Μπενέκη 5 (1τρ.), Μεσσίνη 5 (1τρ.) , Θάνου 3, Τζάνη 3, Τσούμπου, Πολιτοπούλου, Μπρεζεράκου, Πραμαγγιούλη.