Τετάρτη 3 Δεκεμβρίου 2014

ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΓΟΛΙΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΤΟΥ 9ου ΟΜΙΛΟΥ

«3x3» και κορυφή η Μικτή Νέων
δεύτερη σερί ήττα για τους Παίδες!

Μια νίκη και μια ήττα σημείωσαν οι Μικτές Ομάδες Μεσσηνίας χθες απέναντι στις αντίστοιχες της Αργολίδας.
Οι Νέοι πέτυχαν το «3 στα 3» στον όμιλό τους – δίχως μάλιστα να έχουν δεχθεί γκολ - επικρατώντας με 2-0 των αντιπάλων τους.
Από την άλλη οι Παίδες γνώρισαν βαριά ήττα με 4-0 από την ισχυρή ομάδα της Αργολίδας και παρέμειναν στους τρεις βαθμούς και την 3η θέση της βαθμολογίας.

Δέχθηκε 3 γκολ
στο β΄ μέρος!
Οι μεσσήνιοι Παίδες για 2ο σερί ματς δεν κατάφεραν να σκοράρουν, αλλά και να νικήσουν! Στο 1ο μέρος βρέθηκαν πίσω στο σκορ πριν την συμπλήρωση του 20ου λεπτού από την ομάδα της Αργολίδας και στην επανάληψη ήρθε η ολική κατάρρευση! 10 λεπτά μετά την έναρξη του β΄ μέρους οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους και λίγο μετά το 60ο λεπτό ήρθε το 3-0! Ο βραχύσωμος στόπερ Μπούνας αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα μετά το 70΄ καθώς ανέτρεψε αντίπαλο εκτός περιοχής ως τελευταίος παίκτης, ενώ το τελικό 4-0 διαμορφώθηκε στο φινάλε του αγώνα.
Δυο από τα γκολ που δέχθηκε η Μικτή Παίδων ήρθαν από στημένες φάσεις, ένα από κόρνερ και ένα από όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ του αντιπάλου, την οποία δεν μπόρεσε να αποσοβήσει με τα ακροδάχτυλα ο Καλογερόπουλος.
ΜΙΚΤΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Καλογερόπουλος, Κανιώρος, Μπούνας, Μουστακέας (22΄ λ. τρ. Φωτεινάκης), Κουτσουρόπουλος, Κουλουμπός, Ζαφείρης, Μπάκας, Βαρθαλίτης, Μπίτσικας (62΄ Καραχάλιος), Κλάδης (40΄ Μιχαλέας)

Κυριάρχησαν
και νίκησαν οι Νέοι!
Για ένα ακόμα ματς, οι μεσσήνιοι Νέοι κυριάρχησαν απόλυτα στον αγωνιστικό χώρο και επέβαλαν από νωρίς τον ρυθμό τους στον αγώνα με την Αργολίδα.
Το αμυντικό δίδυμο των Καραγιάννη – Καλύβα φαντάζει πλέον ως «τείχος», μαζί με τους Χαραλαμπόπουλο στα αριστερά, Γιαννή στα δεξιά και Εξαρχάκο στο τέρμα! Η συγκεκριμένη αμυντική τετράδα δεν έχει δεχθεί τέρμα σε 3 αγώνες!
Το πρώτο τέρμα για τους Νέους σημείωσε ο Γιαννής λίγα λεπτά μετά την συμπλήρωση της πρώτης ώρας αγώνα με σουτ εντός περιοχής και λίγο πριν το φινάλε ο Δρογγίτης διαμόρφωσε το τελικό 2-0.
ΜΙΚΤΗ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Εξαρχάκος, Γιαννής, Καλύβας, Καραγιάννης, Χαραλαμπόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Βέλμαχος, Μπάρκας, Παπαθεοδώρου (53΄ Θεοδωρόπουλος), Σαρδέλης (77΄ Μαργαρίτης), Αντεμάι (67΄ Δρογγίτης).