Τετάρτη 3 Δεκεμβρίου 2014

ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ - ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ Π.Σ. 2-2

Οι γηπεδούχοι είχαν την απάντηση
στα γκολ του Καραμπάτσου!

Ισόπαλοι 2-2 ήρθαν Ηρακλής Καλαμάτας και Χανδριναϊκός Π.Σ. στο χθεσινό εξ’ αναβολής ματς της 10ης αγωνιστικής της Α1 κατηγορίας.
Το παιχνίδι ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι, με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται δυο φορές και τους γηπεδούχους να «απαντούν» σε ισάριθμες περιπτώσεις!
Αν και το ημίχρονο έληξε στο 0-0, τα πράγματα άλλαξαν άρδην στην επανάληψη. Ο Καραμπάτσος έβαλε μπροστά τον Χανδριναϊκό με 1-0 στο 54ο λεπτό, όμως ο Παπακωνσταντίνου έφερε το ματς στα ίσια λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 59΄.
Ο Καραμπάτσος και πάλι έβαλε μπροστά την ομάδα του Τάκη Βούτσα στο 77΄, όμως η απάντηση ήρθε και πάλι, αυτή τη φορά από τον Παπαδέα στο 84΄! Υπενθυμίζουμε πως το παιχνίδι είχε αναβληθεί λόγω του θανάτου της μικρής κόρης του ιερέα Γιώργου Κολοκάθη.
● Διαιτησία: Δ. Νίκας, Μ. Καρβούνης, Σ. Παλλαδίνος
ΗΡΑΚΛΗΣ: Μητσέας, Λόγγρος, Κωνσταντόπουλος, Κατσαρός, Ντιαμάντι, Παπακωνσταντίνου, Μάρης, Φυκούρας, Παπαδέας, Γκελκέργια, Κωνσταντινίδης
ΧΑΝΔΡΙΝΑΪΚΟΣ: Νικητόπουλος, Τσώνης, Μπάλλας, Κουφός, Λύρας, Φωτόπουλος, Κοτσίρης, Κοντός, Καλδής, Καραμπάτσος, Καρατάκης