Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014

Α.Ο. ΦΥΤΕΙΑΣ – Α.Σ. ΦΥΤΕΙΑΣ 5-3

Τρία πέναλτι, δυο κόκκινες
και μια απίστευτη ανατροπή!!!

ΕΝΑ απίστευτο ματς παρακολούθησαν όσοι παρευρέθησαν χθες το πρωί στο «Παν. Μπαχράμης»! Το ντέρμπι κορυφής του 3ου ομίλου της Γ΄ τοπικής ανάμεσα στον Α.Ο. και τον Α.Σ. Φυτειάς ήταν ένα από τα θεαματικότερα της φετινής σεζόν, ανάμεσα σε δυο ομάδες που μετρούσαν - μέχρι και πριν μπουν στον αγωνιστικό χώρο – 4 νίκες σε ισάριθμα ματς.
Ο Α.Ο. Φυτειάς εντέλει πανηγύρισε την νίκη, επικρατώντας με 5-3 με μια απίστευτη ανατροπή! Βρέθηκε να χάνει με 3-1 στο 32΄, έμεινε με 10 παίκτες στο 41΄ με το σκορ στο 2-3 και εντέλει κατάφερε στο β΄ μέρος να πετύχει τρία απανωτά γκολ και να πετύχει μια φοβερή ανατροπή!
Στο 17ο λεπτό ο Παναγιωτόπουλος με πέναλτι άνοιξε το σκορ υπέρ των τυπικά φιλοξενούμενων, όμως 3 λεπτά αργότερα ο Καράμπελας έφερε το ματς στα ίσια.
Ο Α.Σ. Φυτειάς απάντησε πολύ δυνατά, αφού πέτυχε δυο τέρματα στο 29΄  με τον Λαβασίδη και στο 32΄ με ένα ακόμα πέναλτι του Παναγιωτόπουλου που διαμόρφωσε το 1-3.
Στο 38΄ ο Οικονομίδης μείωσε σε 2-3 για τον Α.Ο. Φυτειάς, όμως στο 41΄ ο Γ. Μάρκου άφησε την ομάδα του με 10 παίκτες αφού δέχθηκε δυο κίτρινες κάρτες σε δυο λεπτά!
Με το ημίχρονο να κλείνει στο 2-3 υπέρ του Α.Σ. Φυτειάς που είχε και παίκτη παραπάνω, κανείς δεν θα φανταζόταν αυτό που θα συνέβαινε στην επανάληψη…

Ολική ανατροπήμε 10 παίκτες!!!

Στο 52ο λεπτό ο Καράμπελας με το 2ο προσωπικό του τέρμα «πάγωσε» το «Παν. Μπαχράμης» και έφερε το ματς στα ίσια για τους γηπεδούχους, ενώ στο 64΄ ο νεαρός Καρτσάκης έβαλε μπροστά την ομάδα του με 4-3, λίγα λεπτά αφ’ ότου πέρασε στο παιχνίδι!!!
Σαν να μην έφτανε αυτό, ο Καράμπελας στο 77΄ ολοκλήρωσε το χατ τρικ του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι για το 5-3 και στο ίδιο λεπτό ο Εκμετζίδης αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη!
● Διαιτησία: Μ. Καρβούνης, Χ. Καστανάς, Δ. Σωτηρόπουλος
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: 34΄ Παρασκευάς, 39΄ Μάρκου – 4΄ Σπυρόπουλος
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 41΄ Μάρκου (2η κίτρινη) – 77΄ Εκμετζίδης (απευθείας)
ΑΟ ΦΥΤΕΙΑΣ: Δ. Μάρκου, Γ. Μάρκου, Postolachi, Banica, Ε. Μάρκου, Παρασκευάς, Φουνικάκος, Κωστόπουλος, Κυριάκος (56΄ Καρτσάκης), Καράμπελας, Οικονομίδης (81΄ Ξεροβάσιλας)

ΑΣ ΦΥΤΕΙΑΣ: Ταστανίδης, Ασημακόπουλος (46΄ Παπαλάμπρος), Κουκούτσης, Εκμετζίδης, Βρετάκος, Τζουμάκης, Λαβασίδης, Κρεμμύδας, Παναγιωτόπουλος, Νινιός (19΄ λ. τρ. Μπούνας), Χρυσοβέργης.