Δευτέρα 8 Δεκεμβρίου 2014

Απώλειες για Μεσσηνιακό και Ακρίτα Καλαμάτας

ΣΤΗΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΝΕΑ ήττα για τις «πράσινες» που δεν μπόρεσαν στο κλειστό της Ελασσόνας από την τοπική Ένωση. Ο Μεσσηνιακός έχασε με 3-1 σετ (19-25, 25-20, 25-20, 25-17) και παραμένει στην ουρά της βαθμολογίας, με τα περιθώρια όσο περνά ο καιρός να στενεύουν περισσότερο σε ό,τι αφορά στην υπόθεση παραμονής. Μετά το ματς με την Ένωση Ελασσόνας ο Μεσσηνιακός έχει μόλις δυο νίκες και έξι ήττες σε οκτώ αγώνες. Ωστόσο οι «πράσινες» έχουν την ευκαιρία για νίκη την επόμενη αγωνιστική, αφού το επερχόμενο παιχνίδι με τους ουραγούς Ίωνες προσφέρεται για …ροζ φύλλο!
● Διαιτησία: Χαρδαλίδης-Μπατσιλά
ΕΛΑΣΣΟΝΑ (Παναγιώτου): Κασελούρη, Τζουργκάνου, Αθανασιάδου, Κατσαρέ, Παπακώστα, Δίρβα, Ζιάκου (λ) / Πλιάκα, Παναγιώτου, Παπαδοπούλου, Μπελαή
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (Σουρή): Φωτεινάκη, Σουρή, Κωνσταντοπούλου, Σιρινίνα, Εξηνταβελώνη, Ραμούνδου, Νίκα (λ) / Σαμπάτη (λ), Σκλήρη, Μπεσή.

Απώλεσε βαθμούς στο Χαλάνδρι!

Ο Ακρίτας απώλεσε βαθμούς στο Χαλάνδρι όπου ηττήθηκε από το δυναμικό και φιλόδοξο συγκρότημα του τρίτου στη βαθμολογία, ΓΣ Χαλανδρίου με 3-1 σετ (25-16, 25-23, 28-30, 25-21). Ξεκίνησε νωθρά και έχασε εύκολα το πρώτο σετ με 25-16, για να διεκδικήσει με πάθος το δεύτερο, κερδίζοντας μετά από μεγάλη μάχη το τρίτο σετ και κυνήγησε την ανατροπή στο τέταρτο σετ, που όμως δεν μπόρεσε να πετύχει. Πλέον ο Ακρίτας Καλαμάτας έχει τέσσερις νίκες και ισάριθμες ήττες σε 8 αγωνιστικές. Την επόμενη αγωνιστική έχει και πάλι δύσκολη αποστολή, αυτή τη φορά εντός έδρας, όπου θα υποδεχθεί τον δεύτερο του πίνακα, Πορφύρα.
● Διαιτητές: Τσάκας, Μαριδάκης
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Ατσιδαύτης): Μαστοράκη, Σκορδίλη, Καραχάλιου, Τσαρακλή, Μαγκανάρη, Μαβιλίδη, Τσουμή (λ) / Γκόγκου, Γκότζη
ΑΚΡΙΤΑΣ (Ξεροβάσιλας): Πανταζοπούλου, Βεδούση, Χάσκου, Νικολακοπούλου, Κουκούτση, Ορφανέα, Παυλέα (λ) / Μπούνα (λ), Ιωσηφίδη, Κατσόγιαννη