ΣΤΗΝ Α2 ΕΘΝΙΚΗ ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

Νίκη 3-1 σετ για τις «πράσινες»
κόντρα στους Ίωνες

ΝΕΑ ΑΠΩΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΚΡΙΤΑ

ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ την συγκομιδή τους οι παίκτριες του Μεσσηνιακού που το απόγευμα του Σαββάτου πέτυχαν τη δέκατη νίκη τους στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Βόλεϊ Γυναικών. Μετά το 3-1 επί της Ελασσόνας ο Μεσσηνιακός επικράτησαν με 3-1 σετ στη Νέα Ιωνία των εκ των ουραγών Ιώνων, παρά το προβάδισμα με 1-0 σετ (25-14) που πήραν οι γηπεδούχες, οι «πράσινες» κέρδισε με ευκολία τα τρία επόμενα σετ και σφράγισαν το τρίποντο (14-25, 15-25, 20-25)
ΙΩΝΕΣ (Μαρίνος): Μουτζούρη, Νικολαιδη, Χαραλάμπους, Λαμπρογιώργου, Γραμμένου, Παπουτσάκη, Μεγαρίτη (λ) / Σταγιάννη (λ), Μιχαϊλίδη, Αγγελή, Νίκα
ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ (Σουρή): Μπεσή, Εξηνταβελόνη, Σουρή, Σιρινίνα, Σκληρή, Ραμούνδου, Σαμπάτη (λ)/ Κωνσταντοπούλου, Φωτεινάκη, Νίκα.

Νέα απώλεια
για τον Ακρίτα

Μετά το Χαλάνδρι και την ήττα με 3-1 σετ η ομάδα του Ακρίτα είχε ένα ακόμη δύσκολο παιχνίδι στο πρόγραμμά της, αντιμετωπίζοντας στην έδρα του τον δευτεραθλητή του Β΄ Ομίλου, ΑΟΦ Πορφύρα.
Το τελικό 3-0 σετ (25-15, 25-17, 25-16)κρίνεται δίκαιο, αφού όπως  φαίνεται και από την έκβαση των σετ ο Ακρίτας δεν βρήκε τις λύσεις για να ανατρέψει το σετ βάρος του σκορ.
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Καλογερογιάννης): Γκούρα Π., Χατζηπέτρου, Ράπτη, Χαλβατζή, Καράκου, Θαλασσινού, Γκούρα Α. -λ / Λιάρου -λ, Πρίφτη
ΑΚΡΙΤΑΣ (Ξεροβάσιλας): Πανταζοπούλου, Μποτσάκη, Κουκούτση, Δεδούση, Μαντούδη, Νικολακοπούλου, Μπούνα Θ. -λ / Παυλέα -λ, Χάσκου, Κούτιβα, Κατσογιάννη.

● Ο προγραμματισμένος αγώνας ανάμεσα στην ΕΑΛ και τον Φιλαθλητικό Λαρισσαϊκό στο κλειστό της Νεάπολης, θα διεξαχθεί την προσεχή Πέμπτη 12/3 στις 7:30, λόγω συμμετοχής των νεανίδων της ΕΑΛ στο πανελλήνιο πρωτάθλημα.