Τρίτη, 3 Ιανουαρίου 2017

ΔΥΝΑΤΟ ΤΕΣΤ ΕΝΟΨΕΙ ΤΗΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΓΙΑ ΤΑ 47 «ΔΕΛΦΙΝΙΑ» ΤΟΥ ΝΟΚ «Ο ΠΟΣΕΙΔΩΝ»

8 χρυσά, 11 αργυρά και 14 χάλκινα μετάλλια
στο «10ο Κύπελλο ΚΟΑΤ» στην Τρίπολη

Με την συμμετοχή του στο «10ο Κύπελλο ΚΟΑΤ» ολοκλήρωσε τις αγωνιστικές του υποχρεώσεις το κολυμβητικό τμήμα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας για το 2016. Για ακόμα μια φορά ο ΚΟΑ Τρίπολης πέτυχε στην οργάνωση των αγώνων, με την αμέριστη συμπαράσταση του Δήμου Τριπόλεως που εμπράκτως στηρίζει τον υγρό στίβο κάνοντας συνεχώς ουσιαστικές παρεμβάσεις στην πισίνα, πετυχαίνοντας η Τρίπολη να έχει γίνει κέντρο προετοιμασίας πολλών ομάδων.
Οι αγώνες διεξήχθησαν στο κλειστό κολυμβητήριο της Τρίπολης στις 3 και 4 Δεκεμβρίου όπου ο ΝΟΚ συμμετείχε με πολυπληθή αποστολή αποτελούμενη συγκεκριμένα από 47 κολυμβητές και κολυμβήτριες των αγωνιστικών και προαγωνιστικών τμημάτων, όπου όλοι τους έδωσαν ένα δυνατό τεστ ενόψει των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων της χειμερινής περιόδου που θα διεξαχθούν κατά τους μήνες Φεβρουάριο και Μάρτιο.
Πλούσια για μία ακόμα φορά ήταν και η συγκομιδή μεταλλίων για τα «δελφίνια» του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας αφού κατέκτησαν συνολικά 33 μετάλλια και πιο συγκεκριμένα 8 χρυσά, 11 αργυρά και 14 χάλκινα. Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων έχουν ως εξής:

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

● Παπαμανωλόπουλος Θανάσης (1999): 9ος στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 27΄΄66, 4ος στα 50 μ. Πρόσθιο με επίδοση 33΄΄98, 6ος στα 50 μ. Πεταλούδα με επίδοση 30΄΄76.
● Αντωνόπουλος Θανάσης (2001): 14ος στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 29΄΄53, 15ος στα 100 μ. Ελεύθερο με επίδοση 1΄04΄΄54, 15ος στα 200 μ. Ελεύθερο με επίδοση 2΄22΄΄64
● Αγγουράς Γιάννης (2002): 14ος στα 200 μ. Ελεύθερο με επίδοση 2΄21΄΄67, 4ος στα 50 μ. Πεταλούδα με επίδοση 29΄΄21, 7ος στα 200ΜΑ με επίδοση 2΄34΄΄68.
● Χάππας Παναγιώτης (2003): 10ος στα 50 μ. Πρόσθιο με επίδοση 36΄΄43, 6ος στα 200 μ. Πρόσθιο με επίδοση 2΄54΄΄29, 8ος στα 200ΜΑ με επίδοση 2΄38΄΄57
● Χρυσομάλλης Μάριος (2004): 12ος στα 200 μ. Ελεύθερο με επίδοση 2΄19΄΄35, 8ος στα 50 μ. Πεταλούδα με επίδοση 31΄΄76, 12ος στα 100 μ. Πρόσθιο με επίδοση 1΄26΄΄90
● Λουκαρέα Σταυρούλα (2001): 7η στα 200 μ. Ελεύθερο με επίδοση 2΄30΄΄40, 2η στα 50 μ. Ύπτιο με επίδοση 32΄΄39, 2η στα 100 μ. Ύπτιο με επίδοση 1΄12΄΄52, 4η στα 200 μ. Ύπτιο με επίδοση 2΄40΄΄14.
● Σκιαδοπούλου Όλγα (2002): 2η στα 100 μ. Ελεύθερο με επίδοση 1΄03΄΄77, 2η στα 200 μ. Ελεύθερο με επίδοση 2΄23΄΄09, 1η στα 200 μ. Ύπτιο με επίδοση 2΄34΄΄΄49.
● Ελεφάντη Κατερίνα (2002): 21η στα 200 μ. Ελεύθερο με επίδοση 2΄47΄΄58, 10η στα 50 μ. Πρόσθιο με επίδοση 41΄΄57.
● Γκότση Παναγιώτα (2003): 40η στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 40΄΄46, 35η στα 100 μ. Ελεύθερο με επίδοση 1΄24΄΄02, 24η στα 50 μ. Πρόσθιο με επίδοση 51΄΄27.
● Πετρέα Αποστολίνα (2004): 23η στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 33΄΄69, 23η στα 200 μ. Ελεύθερο με επίδοση 2΄51΄΄98, 15η στα 50 μ. Ύπτιο με επίδοση 38΄΄47.
● Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004): 32η στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 36΄΄43, 24η στα 100 μ. Ελεύθερο με επίδοση 1΄17΄΄20, 18η στα 200 μ. Ελεύθερο με επίδοση 2΄46΄΄83.
● Γκότση Ευαγγελία (2004): 36η στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 38΄΄80, 36η στα 100 μ. Ελεύθερο με επίδοση 1΄26΄΄81, 27η στα 200 μ. Ελεύθερο με επίδοση 3΄01΄΄01.

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ(γεν. 2005)

● Τζουμάκης Θεόδωρος 100 μ. Ελεύθερο με επίδοση 1΄50΄΄01(13)
● Μακρέας Βασίλης 50 μ. Ύπτιο με επίδοση 39΄΄06(2), 100 μ. Ύπτιο με επίδοση 1΄24΄΄41 (2), 200 μ. Ύπτιο με επίδοση 2΄58΄΄32(1)
● Σκουρτσίδης Κανέλλος 50 μ. Πρόσθιο με επίδοση 45΄΄16(4), 100 μ. Ύπτιο με επίδοση 1΄38΄΄93(3), 200 μ. Ύπτιο με επίδοση 3΄26΄΄75 (3)
● Νικολακέας Γεώργιος 50 μ. Πρόσθιο με επίδοση 49΄΄21(4), 100 μ. Ύπτιο με επίδοση 1΄48΄΄57(6)
● Λαπιώτη Αγάπη 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 33΄΄46(2), 100 μ. Ελεύθερο με επίδοση 1΄13΄΄96(1), 200 μ. Ελεύθερο με επίδοση 2΄42΄΄78(2)
● Κουτσιούκου Παναγιώτα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 34΄΄28(3), 200 μ. Ελεύθερο με επίδοση 2΄49΄΄80(3), 100 μ. Ύπτιο με επίδοση 1΄31΄΄76(8)
● Μάρισελ Ξάνθη 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 37΄΄73(13), 100 μ. Ελεύθερο με επίδοση 1΄23΄΄61(10), 200 μ. Ελεύθερο με επίδοση 3΄07΄΄64(14)
● Λιανού Έλενα 100 μ. Ελεύθερο με επίδοση 1΄23΄΄35(9), 200 μ. Ελεύθερο με επίδοση 2΄57΄΄58(9), 50 μ. Πεταλούδα με επίδοση 43΄΄07(4)
● Γεωργακοπούλου Βασιλική 50 μ. Ύπτιο με επίδοση 40΄΄13(3), 100 μ. Ύπτιο με επίδοση άκυρη, 200 μ. Ύπτιο με επίδοση 3΄09΄΄62(5)
● Χάππα Αναστασία 100 μ. Ύπτιο με επίδοση 1΄18΄΄34(1), 200 μ. Ύπτιο με επίδοση 2΄51΄΄31(1), 50 μ. Πεταλούδα με επίδοση 33΄΄93(1)
● Μανδηλάρη Κατερίνα 50 μ. Πρόσθιο με επίδοση 43΄΄54(3), 100 μ. Ύπτιο με επίδοση 1΄33΄΄79(3), 200 μ. Ύπτιο: άκυρη
● Τσαϊρη Φιλαρέτη 50 μ. Πρόσθιο με επίδοση 44΄΄30(4), 100 μ. Ύπτιο με επίδοση 1΄38΄΄23(4), 200 μ. Ύπτιο με επίδοση 3΄35΄΄08(3)


ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ(γεν. 2006)

● Μπάντιος Άγγελος: 13ος στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 39΄΄71, άκυρος στα 50 μ. Πρόσθιο
● Μαρινόπουλος Νικόλαος: 16ος στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 58΄΄00, 10ος στα 50 μ. Ύπτιο με επίδοση 1΄05΄΄77.
● Μαρκοπούλου Γεωργία: 4η στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 36΄΄85, 3η στα 100 μ. Ύπτιο με επίδοση 1΄33΄΄39, 2η στα 200 μ. Ύπτιο με επίδοση 3΄17΄΄14.
● Παπαδοπούλου Μαρία: 11η στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 40΄΄71, 15η στα 50 μ. Πρόσθιο με επίδοση 58΄΄94, 17η στα 100 μ. Πρόσθιο με επίδοση 2΄05΄΄53.
● Μενούνου Μαρία: 12η στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 41΄΄03, 10η στα 50 μ. Πρόσθιο με επίδοση 51΄΄48, 10η στα 100 μ. Πρόσθιο με επίδοση 1΄52΄΄02.
● Μενούνου Κωνσταντίνα: 20η στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 47΄΄30, 12η στα 50 μ. Ύπτιο με επίδοση 55΄΄18, 14η στα 50 μ. Πρόσθιο με επίδοση 58΄΄41.
● Μανδηλάρη Μαρία: 7η στα 50 μ. Ύπτιο με επίδοση 46΄΄94, 14η στα 100 μ. Πρόσθιο με επίδοση 1΄55΄΄74, 8η στα 200 μ. Πρόσθιο με επίδοση 4΄01΄΄36

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)

● Μαντζουνέας Ευάγγελος: 14ος στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 43΄΄40, 7ος στα 50 μ. Ύπτιο με επίδοση 52΄΄58.
● Μαυρέας Πέτρος: 29ος στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 55΄΄43, 11ος στα 50 μ. Πρόσθιο με επίδοση 1΄04΄΄48.
● Μακρής Γεώργιος: 30ος στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 56΄΄89, 13ος στα 50 μ. Ύπτιο με επίδοση 1΄04΄΄61.
● Δημόπουλος Γεώργιος: 31ος στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 58΄΄83, 14ος στα 50 μ. Ύπτιο με επίδοση 1΄16΄΄20.
● Σγάντζος Γιάννης: 2ος στα 100 μ. Ελεύθερο με επίδοση 1΄23΄΄71, 1ος στα 200 μ. Ελεύθερο με επίδοση 2΄57΄΄72.
● Μάλαμας Ευστάθιος: 3ος στα 200 μ. Ελεύθερο με επίδοση 3΄11΄΄84, 4ος στα 50 μ. Ύπτιο με επίδοση 48΄΄71.
● Μίχου Χριστίνα: 5η στα 100 μ. Ελεύθερο με επίδοση 1΄32΄΄70, 5η στα 100 μ. Πρόσθιο με επίδοση 2΄03΄΄42.
● Μαρούλη Βαλεσία: 3η στα 200 μ. Ελεύθερο με επίδοση 3΄20΄΄68, 1η στα 100 μ. Ύπτιο με επίδοση 1΄34΄΄15.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)

● Σπυρόπουλος Αριστείδης: 1ος στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 39΄΄66, 3ος στα 100 μ. Ελεύθερο με επίδοση 1΄31΄΄00.
● Μαρλαντής Χριστόφορος: 7ος στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 43΄΄65, 6ος στα 50 μ. Ύπτιο με επίδοση 51΄΄12.
● Φράγκος Κωνσταντίνος: 25ος στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 54΄΄28
● Κίντζιος Κωνσταντίνος: 27ος στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 1΄00΄΄41
● Κούμανης Βασίλειος: 5ος στα 50 μ. Ύπτιο με επίδοση 1΄03΄΄46
● Φραγκούλη Μαρία – Σοφία: 3η στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 42΄΄09, 3η στα 100 μ. Ελεύθερο με επίδοση 1΄50΄΄30.
● Μαρκοπούλου Σοφία: 6η στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 45΄΄16, 3η στα 50 μ. Πρόσθιο με επίδοση 1΄02΄΄35.
● Τσαλίκη Ολυμπία: 7η στα 50 μ. Ελεύθερο με επίδοση 45΄΄69, 5η στα 50 μ. Ύπτιο με επίδοση 51΄΄56.

Την αποστολή στην Τρίπολη, συνόδευσαν οι προπονητές Παναγιώτης Λαγοπάτης και Στάθης Μπακολιάς καθώς και η έφορος του Ομίλου, Γεωργία Κούτρα. 

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Δημοσίευση σχολίου