Δευτέρα 14 Απριλίου 2014

ΗΤΤΑ ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΤΩΝ ΛΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΑΜΑ

Στον αυριανό τελικό οι Παίδες της 3ης Ζώνης!

Μια νίκη και μια ήττα μέτρησε η 3η (Νότια) Ζώνη στα ημιτελικά του Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Νέων και Παίδων.
Στους Παίδες η 3η Ζώνη νίκησε με 3-1 την 4η (Νήσων) Ζώνη, ενώ στους Νέους ηττήθηκε από την ίδια Ζώνη στα πέναλτι με 4-2.
Στον αυριανό Μεγάλο Τελικό, η 3η Ζώνη θα συναντήσει την 1η (Βόρεια) Ζώνη στις 10 π. μ. στο Α΄ ΔΑΚ Κατερίνης.

Ως αλλαγή ο Λάγιος
Στους Νέους η Μεσσηνία είχε δυο εκπρόσωπους, τους Νίκο Λάγιο και Γιάννη Μάλαμα. Ο πρώτος μπήκε ως αλλαγή στο 46΄ και έχασε το ένα από τα δυο πέναλτι της 3ης Ζώνης, ενώ ο Μάλαμας δεν αγωνίστηκε.
Το ματς έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα στην κανονική διάρκεια, αλλά και στην παράταση και κρίθηκε στα πέναλτι, τα οποία εξελίχθηκαν ως εξής:
Κούγιος (1-0), Γιαννόπουλος (1-1), Καμπόσος (2-1), Λάγιος (απέκρουσε ο Σαμολαδάς), Μανουσάκης (3-1), Λαμπράκης (δοκάρι), Βερβέρης (άουτ), Σπηλιώτης (3-2), Δερμιτζάκης (4-2).
● Διαιτησία: Γ. Γκαραγκάνης, Ν. Γάτσιος, Δ. Τσικλητάρη
3η ΖΩΝΗ (ΝΟΤΙΑ): Δημόπουλος, Μαρκόπουλος, Γαληνάκης (46΄ Λάγιος), Κοφσανίδης, Σπηλιώτης, Θυμιανός, Μπίτρας (65΄ Ανδρεόπουλος), Χατζημιχάλης, Πατούλιας (80’ Αυγέρης), Γιαννόπουλος, Λαζανάς.
4η ΖΩΝΗ (ΝΗΣΩΝ): Σαμολαδάς, Βερβέρης, Κεφαλλιάνος, Καλλιώρας (81΄ Μανουσάκης), Μαργκουδάκης,Φουάσης, Ρουσάκης, Μπαστιανός (65΄ Δημητριάδης), Κούγιος, Καμπόσος, Ψάννης (76΄ Δερμιτζάκης).

Ένα τέταρτο
ο Παπαθεοδωρίδης
Ως αλλαγή στο 76ο λεπτό πέρασε ο Βασίλης Παπαθεοδωρίδης στους Παίδες, στην νίκη της 3ης Ζώνης απέναντι στην 4η Ζώνη με 3-1.
Τα γκολ για την Νότια Ζώνη πέτυχαν οι Γλέζος (18΄) και Τσιριγώτης (39΄, 40΄), ενώ για την Ζώνη Νήσων μείωσε ο Αργυρουδάκης στο 79΄.
● Διαιτησία: Φ. Πολυχρόνης, Δ. Τσικλητάρη, Ν. Γάτσιος
3η ΖΩΝΗ (ΝΟΤΙΑ): Τσαπαράς, Μαργαρίτης, Φωτόπουλος (53΄ Κανελλόπουλος), Βιταλιώτης, Στυλιανόπουλος, Αντζούλας, Κατσούκης (75΄ Παπαθεοδωρίδης), Μουρελάτος, Τσιριγώτης, Γλέζος, Βασιλέρης (11΄ Καφεντζής).

4η ΖΩΝΗ (ΝΗΣΩΝ): Χνάρης (19΄ Τσάβαρης), Παπαματθαιάκης, Μαυροειδής, Αρνομάλλης, Γιακουμάκης, Σταυρακάκης (56’ Πλαυτάκης), Μαρίνος (41΄ Διακογεωργίου), Χοχλαστός, Αζίζης, Κομνηνός, Αργυρουδάκης.