Τρίτη 19 Αυγούστου 2014

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ - Α.Ο ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ 2-1

Θετικά συμπεράσματααπό το φιλικό της Δευτέρας

Θετικά συμπεράσματα από το νικηφόρο (2-1) φιλικό της Δευτέρας με τη Χώρα για την ομάδα της Εράνης που προετοιμάζεται για την πρεμιέρα της Α΄ Μεσσηνίας το Σαββατοκύριακο 20-21 Σεπτεμβρίου.
Ο προπονητής της Εράνης Κώστας Λυμπερόπουλος, είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όλους τους παίχτες και παράλληλα μπόρεσε να βγάλει συμπεράσματα σχετικά με το βαθμό της αγωνιστικής τους ετοιμότητας.
Ο φιλικός αγώνας είχε διάρκεια 70 λεπτά και ανεξαρτήτου αποτελέσματος προσέφερε ωραίο θέαμα και τρία γκολ σε όσους το παρακολούθησαν. Στο αγωνιστικό κομμάτι, το σκορ άνοιξε για την Εράνη ο Κόλλιας στο 8ο λεπτό του α΄ ημιχρόνου για να «γράψει» το 2-0 ο Τίτο στο 11ο λεπτό του β΄ ημίχρονου και να μειώσει σε 2-1 για την ομάδα της Χώρας ο Τσέρτος, λίγα μόλις λεπτά πριν από τη λήξη του παιχνιδιού.

Οι συνθέσεις
ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ (Κώστας Λυμπερόπουλος): Αθανασόπουλος Βασίλης, Αντωνόπουλος Σπύρος, Αντωνόπουλος Ηλίας, Γιάννης Σταύρος, Γκρέτζα Αλμπάν, Γριβοκωστόπουλος Μάριος, Κίτος Βασίλειος, Κόλλιας Νίκος, Κορόβηλας  Άγγελος, Κωνσταντόπουλος Παναγιώτης, Κώτσος Παναγιώτης, Λυνάρδος Γιώργος, Μανδρέκας Τζίμης, Μιχαλακόπουλος  Άκης, Μπεγλεκτζής  Στέλιος, Νικολακόπουλος Φώτης, Νικολόπουλος  Χαράλαμπος, Παπαδήμας Αλέξανδρος, Σπανός Στέλιος, Σπυρόπουλος Παναγιώτης, Τσορόβας Χρήστος, Φαρμάκης Ανδρέας, Φούντας Νώντας, Χότι Αντριάν
Α.Ο ΠΑΠΑΦΛΕΣΣΑΣ ΧΩΡΑΣ (Μιχάλης Φασουλής, βοηθός Γιώργος Μαρκόπουλος): Άρης Αρβανίτης, Πέτρος Λιανός, Μιχάλης Πλάγος, Τεοντόρ Γουίλιαμ Τζόελ, Δημήτρης Χότζα, Παναγιώτης Ξενούλης, Ηλίας Ψαρρέας, Αιβαλής, Μαθιός Λάζαρος, Κανελλόπουλος  Δ., Τσοπελάς, Δημόπουλος, Τσέρτος Άγγελος, Καγιάς Γ., Σταθόπουλος, Γρηγορόπουλος, Μολγκβάλτζε, Μπάρκας, Ζόμπολας.