Κυριακή 23 Νοεμβρίου 2014

Α.Ο. ΟΜΟΝΟΙΑ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ 1-2

Με «χρυσό» Μυστριώτη ανέβηκε στην 2η θέση

Συνέχεια στις νίκες έδωσε ο Κεραυνός Καλαμάτας απέναντι στην Ομόνοια, στο τοπικό ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής της Α1 κατηγορίας.
Η ομάδα του Τάσου Χαρίτου έκανε την ολική ανατροπή από το 1-0 και με «χρυσό» σκόρερ τον Μυστριώτη σημείωσε την 2η συνεχόμενη νίκη της, «σκαρφαλώνοντας» στην 2η θέση. Από την άλλη η Ομόνοια παρέμεινε δίχως νίκη για 4η συνεχόμενη αγωνιστική, με αποτέλεσμα να πέσει στην 8η θέση της βαθμολογίας.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 16ο λεπτό με τον Χανδρινό, όμως ο Cojocaru με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έφερε το ματς στα ίσια στο 27΄.

Ο Μυστριώτης μπήκε ως αλλαγή στο 67ο λεπτό και στο 80΄ σημείωσε το γκολ που έκρινε τον αγώνα, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.
● Κίτρινες: 38΄ Κοστρίβας, 53΄ Γ. Δρογγίτης, 65΄ Ντανταβασίλης, 75΄ Κάππος, 75΄ Βασιλόπουλος, 91΄ Π. Δρογγίτης – 83΄ Μυστριώτης, 93΄ Cojocaru
● Διαιτησία: Π. Σερεμέτης, Ν. Τσίρμπας, Σ. Παλλαδίνος
ΟΜΟΝΟΙΑ: Βασιλόπουλος, Κ. Κοστρίβας (74΄ Π. Δρογγίτης), Πετριτάι, Δ. Κοστρίβας (60΄ Σπυρόπουλος), Ντανταβασίλης, Ντέρτζια (20΄ λ. τρ. Ντάσης), Γ. Δρογγίτης, Κυριόπουλος, Χανδρινός, Κυριόπουλος, Χανδρινός, Κάππος, Χατζηπαναγιώτης

ΚΕΡΑΥΝΟΣ: Παναγιωτίδης, Παπαδόπουλος, Λικάι (34΄ Σώκαλης), Γιαμαρέλος, Καναλουπίτης, Κότσης (60΄ Γκότσης), Kosterini, Cojocaru, Τριαντόπουλος, Toderica (67΄ Μυστριώτης), Μπεσής