Τετάρτη 13 Απριλίου 2016

Στους «8» με αντίπαλο την Ολυμπιάδα Πατρών ο ΝΟ Καλαμάτας

ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΠΕΠ

ΜΕ 3-0 σετ κέρδισε τον Αρκαδικό και πήρε την πρόκριση για την Γ΄ Φάση του πρωταθλήματος Κορασίδων της Ένωσης Σωματείων Πετοσφαίρισης Πελοποννήσου.
Το παιχνίδι έγινε το περασμένο Σάββατο, στο κλειστό της Μεγαλόπολης, όπου ο ΝΟ Καλαμάτας κέρδισε στον αγώνα νοκ-άουτ της φάσης των "16" του πρωταθλήματος, την ομάδα βόλεϊ Κορασίδων του Αρκαδικού με ευκολία όπως φανερώνει και το σκορ των σετ (25-21, 25-12, 25-13).
Τα σετ: 25-21, 25-12, 25-13
ΝΟΚ: Καράμπελα, Μαργέλη, Νικολιτσέα, Τζώρτζη, Μανιάτη, Κοντογόνη (λ)/ Γαλανοπούλου, Δημητροπούλου, Μέγγου, Φλαούνα.
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ: Παπαλάμπρου, Τράμπα, Γκέκα, Πατρινέλη, Μπισμπίκου, Ρουμελιώτη(λ)/Αλειφεροπούλου, Μπίσσια, Πετροπούλου.

Με Ολυμπιάδα Πατρών στη Γ΄ Φάση
Η κλήρωση της Δευτέρας, ανέδειξε αντίπαλο του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας στη Γ΄ Φάση – προημιτελικά, την ομάδα της Ολυμπιάδας Πατρών.
Το παιχνίδι θα διεξαχθεί το Σάββατο 16 Απριλίου στις 5 μ.μ. στο κλειστό του Πύργου.

Εύκολη νίκη για τις Παγκορασίδες
Εύκολη νίκη πήρε η ομάδα βόλεϊ των παγκορασίδων του ΝΟΚ απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του Ακρίτα, με 3-0 σετ. αυτό φανερώνουν άλλωστε και τα σετ όπου ειδικά στο πρώτο ο ΝΟΚ έκανε περίπατο: 25-8, 25-13, 25-15. Το παιχνίδι έγινε την περασμένη Κυριακή, 10 Απριλίου, στ πλαίσιο του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος Παγκορασίδων της ΕΣΠΕ Πελοποννήσου.
ΝΟΚ: Αγγελοπούλου, Αθανασοπούλου, Αραπάκη, Μπότη, Μπίτσικα, Ζαφειροπούλου, Τσεκουρά, Σακελλαρίου, Μπαλιάμη, Νικολοπούλου, Καθάρειου.

ΑΚΡΙΤΑΣ: Θεοδωρακοπούλου, Μενούνου, Φάβα, Κόνιαρη, Αβτζή, Καραμπάτσου, Κρόμπα, Μουτζούρη, Αδαμοπούλου, Παναγή.