Κυριακή 26 Απριλίου 2015

ΕΧΑΣΕ ΣΤΗ ΜΥΤΙΛΗΝΗ ΜΕ 3-1 ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΙΟΛΙΚΟ

Έφτασε μέχρι και στη 8η θέση
του 3ου ομίλου η «Μαύρη Θύελλα»…

Στην 8η θέση της βαθμολογίας έπεσε η «Μαύρη Θύελλα», μετά την ήττα της με 3-1 από τον Αιολικό στην Μυτιλήνη.
Η καλαματιανή ομάδα προηγήθηκε λίγο μετά το πρώτο 10λεπτο με σκόρερ τον Τσάτσο, όμως ο Αιολικός ισοφάρισε σε 1-1 πριν το φινάλε του 1ου μέρους με σουτ του Μιχαλάκη.
Στο β΄ μέρος ο Παπαδόπουλος νίκησε τους Βασιλόπουλο και Τσάτσο και ο Σαμπάνης με την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού έβαλε τον Αιολικό μπροστά στο σκορ με 2-1.
Μετά το δοκάρι του Μίχου (73΄), ο Αιολικός κέρδισε πέναλτι λίγα λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα με τον Μαλακό να ανατρέπεται από τον Γκαρμίρη, ο οποίος αποβλήθηκε.  Ο Μανουσάκης νίκησε τον Ηλιόπουλο που αγωνίστηκε ως τερματοφύλακας (!) και «έγραψε» το τελικό 3-1.
ΑΙΟΛΙΚΟΣ: Παπαδόπουλος, Λένγκα, Παπαζούδης, Γάλας, Καδής (81΄ λ. τρ. Μαλακός), Λίμα, Μανουσάκης, Μ. Σαμπάνης, Ζαγοριανός (46΄ Σπανός), Μιχαλάκης, Μίχος.
«ΚΑΛΑΜΑΤΑ» (Μιχάλης Καβαλιέρης): Μούζος (46΄ λ. τρ. Γκαρμίρης), Ζαχαρόπουλος, Χριστοφιλέας, Ρούσσης, Μαρτίνος, Κουντάνης, Χάριτος (76΄ Σαλαπάτας), Βασιλόπουλος, Τσάτσος (89΄ Νικολόπουλος), Ηλιόπουλος, Δημητριάδης