Τρίτη 29 Απριλίου 2014

ΣΤΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΓΟΡΙΩΝ ΛΥΚΕΙΩΝ

Έχασε το 3ο ΓΕΛ Καλαμάτας 71-65 στην Πάτρα στην 2η παράταση!

ΣΤΟ OLYMPICO ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΘΛΟΠΑΙΔΕΙΑΣ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ

Στην 2η παράταση έφτασαν 6ο ΓΕΛ Πάτρας και 3ο ΓΕΛ Καλαμάτας στον αγώνα μπάσκετ που έδωσαν χθες στην Πάτρα στο πλαίσιο του πρωταθλήματος Μπάσκετ Λυκείων.
Το 6ο ΓΕΛ Πάτρας κέρδισε με σκορ 71-65 μετά το 48-48 του κανονικού αγώνα και του ισόπαλου 60-60 της πρώτης παράτασης!!! Ένα ματς για γερά νεύρα που ωστόσο στέρησε από την ομάδα του 3ου ΓΕΛ Καλαμάτας τη χαρά της νίκης με ήττα στα σημεία!
● Στο Ποδόσφαιρο αγοριών και στον αγώνα ανάμεσα στην Κεφαλλονιά και τον Πύργο, νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα του Πύργου η οποία θα παίξει με το 1ο ΓΕΛ Καλαμάτας, την Παρασκευή 2 Μαΐου 2014 στον Πύργο.

Στο Olympico οι αγώνες
αθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ Γυμνασίων
Στα πλαίσια των αγώνων αθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ Γυμνασίων, αγώνες δηλαδή φιλικούς, μειωμένης διάρκειας και σε ομίλους - χωρίς νοκ άουτ αναμετρήσεις, θα διεξαχθούν αγώνες ποδοσφαίρου 6Χ6 αγοριών και κοριτσιών.
Γήπεδο Β, ώρα 12:15: Γυμνάσιο Κυπαρισσίας - Γυμνάσιο Λογγάς

● Τέλος σε ότι αφορά στους αγώνες αθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ Δημοτικών, πρόκειται να ξεκινήσουν στις 20 Μαΐου. Προς ώρας δεν