Κυριακή 21 Σεπτεμβρίου 2014

ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ – ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ 3-1

Επιστροφή με το δεξί στην Α΄ τοπική!!!

Μπορεί να απουσίασε έναν χρόνο από την Α΄ τοπική, όμως ο Α.Ο. Ασπροχώματος έδειξε πως δεν πέρασε …μια μέρα!
Στην πρεμιέρα της Α΄ τοπικής επικράτησε του Α.Ο. Διαβολιτσίου με 3-1 πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, παρά τις πολλές απουσίες και τα προβλήματα τραυματισμών που υπήρχαν (και για το Διαβολίτσι).
Ο 15χρονος Δ. Γυφτέας στην πρώτη του παρουσία στην Α΄ τοπική άνοιξε το σκορ μόλις στο 10ο λεπτό, με τον Ξυδιά να διπλασιάζει τα τέρματα των γηπεδούχων στο 17΄.
Το 2-0 παρέμεινε μέχρι και το φινάλε του πρώτου μέρους, ωστόσο στην επανάληψη ο Φίλιος λίγη ώρα αφ’ ότου πέρασε στο ματς …άνοιξε και αυτός λογαριασμό, σημειώνοντας το 3-1.
Το μόνο που κατάφερε το Διαβολίτσι ήταν να μειώσει σε 1-3 με τον Βουρνά στο 83ο λεπτό.
● Διαιτησία: Λάμιας Σ., Ταβουλαρέας Δ., Μπασιλάρης Ε.
ΑΣΠΡΟΧΩΜΑ: Ζησιμάτος, (46΄ Καντερές), Μουράτι, Ζαφειρόπουλος, Π. Βεργόπουλος, Παπαγεωργίου, Τσίρμπας, Γυφτέας (60΄ Φίλιος), Γκάλα, Πετσόπουλος (81΄ Ορφανός), Ξυδιάς, Σταματόπουλος,

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ: Μερκούρη, Θ. Δημητρίου, Π. Δημητρίου (73΄ Μαυροειδάκος), Σκαρπαλέζος, Καπόγλης, Β. Βεργόπουλος, Κωστόπουλος (46΄ Βουρνάς), Δασκαλάκης, Θεοδωρόπουλος, Παπαδόγιαννης (46΄ Ράτσεφ), Χελάς