Κυριακή 10 Μαΐου 2015

Πρωταθλητής Ελλάδος και για το 2015 ο Απόστολος Κουταβάς!!!

ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΤΡΑΜΠΟΛΙΝΟ Ο ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ «ΑΘΛΟΣ» ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ...
 ...4ος ΣΤΟΥΣ ΤΕΛΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ Ο ΧΑΡΗΣ ΚΟΛΟΖΗΣ

ΣΤΟ Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Τραμπολίνο 2015 που γίνεται στην Δραπετσώνα ο Άθλος Καλαμάτας από την πρώτη μέρα κατάφερε να ξεχωρίζει σε βαθμό τέτοιο που χθες ανάδειξε (ξανά) το νέο πρωταθλητή Ελλάδος. Πρωταθλητής που ακούει στο όνομα Απόστολος Κουταβάς και αποτελεί το μέλλον του ελληνικού Τραμπολίνο!
Ο Απόστολος Κουταβάς στο ελεύθερο πρόγραμμά του κατέκτησε την πρωτιά και έδωσε ραντεβού για τον χθεσινό τελικό του Πανελληνίου πρωταθλήματος, όπου με μια σπουδαία εμφάνιση κατέκτησε για δεύτερη συνεχή χρονιά τον τίτλο του Πρωταθλητής Ελλάδος και θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στην επόμενη Ολυμπιάδα!
Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Τραμπολίνο στην Δραπετσώνα, τον Άθλο Καλαμάτας εκπροσώπησε και ο Χάρης Κολόζης!
Ο νεαρός Χάρης Κολόζης στο υποχρεωτικό πρόγραμμα κατέλαβε την 6η θέση και την πρόκριση για τους χθεσινούς τελικούς, όπου αναρριχήθηκε στην 4η θέση των τελικών αγώνων του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Τραμπολίνο 2015.
Πάντοτε στο πλευρό των αθλητών του, ο προπονητής τους Βασίλης Αγγελάκος.